Connect with us

90-ročná babička z Moravy premenila malú dedinku na čarovnú galériu

Ľudia

90-ročná babička z Moravy premenila malú dedinku na čarovnú galériu

Skromná, no nesmierne talentovaná babička premenila moravskú dedinku na niečo nádherné. Ručne maľuje na domy kvety a jej tradičné ornamenty ich zdobia tým najkrajším možným spôsobom.

Nenápadná dedinka v susednej Českej republike sa môže pochváliť tou najtvorivejšou obyvateľkou, ktorú jej závidia široko-ďaleko. Reč je o 90-ročnej Anežke Kašpárkovej z juhomoravskej Louky, ktorá dokázala, že vek je naozaj iba číslo.

Tradičné kvetinové vzory

Babičku jej veku by ste si možno predstavili skôr s paličkou, ona však vždy radšej držala v ruke štetec a farbu. Pomocou nich pod jej rukami vzniklo už množstvo zložitých kvetinových vzorov. Inšpirovať sa pri tom nechala tradičnými moravskými motívmi.

Kedysi pracovala ako robotníčka v poľnohospodárstve, no k srdcu jej prirástlo maľovanie. Zvesť o nádherných výtvoroch tejto čarovnej babičky – maliarky sa rozšírila a jej umenie nadchýna ľudí po celom svete. O slávu jej však nikdy nešlo. Pre české médiá prezradila, že to robí iba pre radosť. „Ja nie som umelkyňa. Iba ma to teší a chcem pomáhať,“ vyjadrila sa skromne. Na svojich maľbách si pani Anežka vždy dávala veľmi záležať a na všetkých jej dielach vidno, že vyžadovali obrovské množstvo trpezlivosti a talentu.

Skrášlila miestnu kaplnku

Jej drobné kvetinové vzory však nezdobia iba domy. Nádherné ornamenty vyčarovala aj na miestnej kaplnke, na ktorú si za posledných 40 rokov vždy našla čas hneď zjari, aby ju nanovo skrášlila. Na lešenie pri tom vždy vyskočí po rebríku ako za mlada, informoval český portál Aha. Napriek tomu, že maľuje prekrásne, nikto ju vraj maľovať neučil a prišlo to samo.zdroj:dobrenoviny.sk/Iveta Bátrnová

Continue Reading
Môže sa vám páčiť...
Click to comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Viac z Ľudia

Hore