Connect with us

Gréci oficiálne zakázali vozenie obéznych turistov na trpiacich somároch

Ľudia

Gréci oficiálne zakázali vozenie obéznych turistov na trpiacich somároch

Grécka vláda vypočula aktivistov, ktorí dlhodobo poukazovali na to, že somáre trpia.

Vozenie sa na somároch je turistickou atrakciou vo viacerých prímorských štátoch Európy. V Grécku už však túto možnosť nedostanú ľudia, ktorí trpia obezitou. Miestna vláda totiž reagovala na upozornenia aktivistov, ktorí dlhodobo tvrdili, že to pre zvieratá nie je bezpečné. Somáre často trpia poraneniami chrbtice a majú trvalé následky.

Zvieratá pracovali sedem dní v týždni bez odpočinku a vody

Grécko sa pre toto opatrenie rozhodlo po tom, čo sa v médiách objavili fotky somárov z ostrova Santorini. Toto územie je pahorkaté a somáre tam slúžia na prepravu ľudí po schodiskách, kam sa autá nedostanú. Na snímkach vidno, ako zvieratá stúpajú úzkymi schodmi, nesúc zavalitých turistov. Keďže grécki zákonodarcovia dostali na tieto praktiky množstvo sťažností, zverejnili nové predpisy na ochranu zdravia a dobrého stavu zvierat.

Foto: Reprofoto Greekcitytimes.com

Somáre, na ktorých sa vozia turisti na ostrove Santorini, tak po novom nesmú niesť náklad ťažší, ako je jedna pätina ich váhy. V predpise sa okrem toho píše: „Majitelia pracujúcich somárov musia zaistiť, aby bol zdravotný stav týchto zvierat vynikajúci. Musia tiež zaistiť, aby sa v priestoroch ich ustajnenia a na pracovných staniciach nachádzali dezinfekčné látky. Za žiadnych okolností sa nesmú využívať zvieratá, ktoré nie sú schopné pracovať – napríklad choré, zranené, zvieratá v pokročilom štádiu gravidity, ako aj také, ktoré majú zle udržiavané kopytá.“ Zvieratá totiž doteraz pracovali každý deň v týždni a bez odpočinku či vody. To im spôsobovalo zranenia chrbtice a rany po nesprávne umiestnených sedlách.

 Zdroj:dobrenoviny.sk/-ps- 

Continue Reading
Môže sa vám páčiť...
Click to comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Viac z Ľudia

Hore