Connect with us

Kriminalisti objasnili prípad útoku na muža a požiaru v Prievidzi

krimi

Kriminalisti objasnili prípad útoku na muža a požiaru v Prievidzi

Prievidzskí kriminalisti objasnili prípad útoku na 60-ročného muža a následného požiaru, ku ktorým došlo 16. augusta v jednej z kancelárií na Košovskej ceste v Prievidzi.

Zo zločinu ublíženia na zdraví v súbehu s prečinom poškodzovania cudzej veci a zločinu krádeže vyšetrovateľ obvinil 30-ročného muža z okresu Prievidza. TASR dnes o tom informovala trenčianska krajská policajná hovorkyňa Elena Antalová.
„Obvinený sa vlámal do kancelárie v skorých ranných hodinách, v jej priestoroch našiel karbobrúsku a pokúsil sa ňou prerezať zadnú stenu trezora, ktorý sa tam nachádzal. Asi o 6.30 h ho vyrušil 60-ročný zamestnanec, ktorého pod odomknutí dverí obvinený spoza nich napadol. Opakovane ho udieral násadou zo zbíjacieho kladiva a ďalšími predmetmi, po čom napadnutý muž spadol na zem,“ opísala Antalová.
Muž podľa nej následne zhodil skriňu, zablokoval ňou dvere a následne polial priestory kancelárie benzínom, ktorý sa tam nachádzal v plastovej bandaske. „Okrem priestorov polial benzínom napadnutému mužovi nohy a ľavú ruku. Keď obvinený spozoroval, že sa poškodený pokúša vstať, tak nezisteným spôsobom kanceláriu zapálil a ušiel,“ doplnila.
Útočník podľa polície spôsobil 60-ročnému mužovi rôzne zranenia a popáleniny druhého stupňa s predpokladanou dobou liečenia asi tri mesiace. „Okrem toho mu odcudzením tašky s osobnými dokladmi a peňaženkou vznikla škoda asi 350 eur. Spoločnostiam, ktoré zasiahol požiar, vznikla škoda asi 10.000 eur,“ vyčíslila Antalová. Dodala, že obvinenému mužovi hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody od štyroch do desiatich rokov, stíhaný je väzobne. tasr

Continue Reading
Môže sa vám páčiť...
Click to comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Viac z krimi

Hore