Connect with us

Mesto plánuje vybudovať novú komunikáciu a most v priemyselnej zóne

Samosprávy

Mesto plánuje vybudovať novú komunikáciu a most v priemyselnej zóne

Topoľčany:  Mesto plánuje rozšírenie priemyselnej zóny Práznovská cesta. Súčasťou rozšírenia by mala byť nová príjazdová komunikácia a premostenie cez potok Dršňa.

 

Podľa primátora mesta Petra Baláže mesto chce získať ďalšieho investora. „Ešte pred jeho príchodom chceme mať hotové všetky projekčné práce tak, aby sme vedeli na príchod investora okamžite zareagovať a vybudovať túto cestnú jednotku,“ povedal primátor.
V rozpočte mesta Topoľčany na rok 2017 poslanci vyčlenili 771.400 eur na rozvoj priemyselnej zóny. Financie sú určené na zabezpečenie technickej a dopravnej infraštruktúry v rámci I. etapy priemyselnej zóny, konkrétne na zabezpečenie realizačných projektov a príslušných povolení a následnú výstavbu dokončenia minimálne 200 metrov komunikácie a premostenia cez potok Dršňa. Mesto tiež počíta s výdavkami na zabezpečenie projektovej dokumentácie a povolení na dobudovanie inžinierskych sietí k pozemku mesta. Realizácia technickej a dopravnej infraštruktúry je závislá od príchodu nového investora a odpredaja pozemku vo vlastníctve mesta. Tasr/-dm-

Continue Reading
Môže sa vám páčiť...
Click to comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Viac z Samosprávy

Hore