Connect with us

Na chirurgii v Partizánskom bude len jednodňová starostlivosť

Ľudia

Na chirurgii v Partizánskom bude len jednodňová starostlivosť

S tým súvisí aj systém služieb, keďže na chirurgii nebude možné prijať pacienta, ústavná pohotovostná služba bude len v pracovné dni do 22. h, počas víkendov a sviatkov bude nemocnica bez chirurga.

Chirurgické lôžkové oddelenie v partizánskej nemocnici od júla končí. Nemocnica bude v rámci tohto odboru zabezpečovať po novom len jednodňovú starostlivosť.  „Zmena prevádzky chirurgie v nemocnici v Partizánskom je spôsobená akútnym nedostatkom chirurgov, ktorých sa nám nepodarilo dostať do nemocnice ani z okolitých nemocníc, ani z iných zdrojov, nezískali sme ani absolventov. Takže sme nútení, nakoľko sme zostali s troma chirurgmi, zmeniť túto prevádzku do jednodňového režimu,“ uviedol námestník liečebno-preventívnej starostlivosti (LPS) nemocnice Gabriel Krbúšik.
Zmena sa dotkne i tamojšej intenzívnej starostlivosti. „Intenzívna starostlivosť je vrchol lôžkovej starostlivosti, keďže nebude lôžkové oddelenie, nebude ani intenzívna lôžková chirurgická starostlivosť,“ podotkol námestník LPS.  S tým podľa neho súvisí aj systém pohotovostných služieb, keďže na chirurgii nebude možné prijať akútneho pacienta, ústavná pohotovostná služba bude len v pracovné dni do 22. h, počas víkendov a sviatkov bude nemocnica bez chirurga. „Budeme odkázaní na konziliárnu spoluprácu s okolitými zdravotníckymi zariadeniami. Bude to dosť prevratná zmena, pretože v súčasnom období, počas víkendov a sviatkov, sa na chirurgickú ústavnú pohotovosť dostavilo 40 až 50 ľudí. Čo sa týka ľudí so závažnejšími úrazmi a pacientov, ktorých by mali prijať na chirurgické oddelenie, týchto nám záchranky nebudú voziť,“ ozrejmil Krbúšik.  Na oddelení bude nemocnica využívať dve alebo tri izby, na ktorých budú pacienti objednaní na plánované operačné výkony v rámci jednodňovej starostlivosti. Ďalšie lôžka budú využívané ako interné lôžka a lôžka pre dlhodobých chorých.  Či je transformácia chirurgie v nemocnici definitívna, Krbúšik odhadnúť nevedel. Lôžková a pohotovostná činnosť na ostatných oddeleniach bude fungovať ako doposiaľ. Zmena na chirurgii si nevyžiadala prepustenie zamestnancov.  Nemocnicu so spádovou oblasťou asi 55.000 obyvateľov, ktorá je v majetku mesta, samospráva prenajala na 20 rokov Svetu zdravia v roku 2011.  tasr/red-

 

 

Continue Reading
Môže sa vám páčiť...
Click to comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Viac z Ľudia

Hore