Connect with us

Obyvatelia trenčianskeho regiónu si priplatia za vodné a stočné

Ľudia

Obyvatelia trenčianskeho regiónu si priplatia za vodné a stočné

Trenčianske vodárne a kanalizácie (TVK) zvýšili  od 1. januára  2019 cenu vodného a stočného.

Ročne tak zaplatí štvorčlenná rodina za výrobu a dodávku pitnej vody (vodné) a odvádzanie a čistenie odpadových vôd (stočné) o takmer 20 eur viac.
Ako informovala hovorkyňa TVK Zdenka Pepelová, hlavným dôvodom nárastu ceny vodného a stočného sú zaradenie nových stavieb, náklady na ich prevádzku a odpisy z novozaradeného majetku. Dôvodom je najmä ukončenie rozsiahleho vodohospodárskeho projektu intenzifikácia čistiarní odpadových vôd (ČOV), odkanalizovanie a zásobovanie pitnou vodou v trenčianskom regióne, ako aj obnova vodohospodárskej infraštruktúry.
„Pri priemernej spotrebe vody 35 kubických metrov na osobu za rok spôsobí zvýšenie cien celkový nárast nákladov na vodné a stočné pre štvorčlennú domácnosť o približne 1,60 eura mesačne,“ doplnila Pepelová s tým, že zvýšenie cien schválil Úrad pre reguláciu sieťových odvetví.
Cena za výrobu a dodávku pitnej vody sa od januára zvýši z doterajších 1,1393 eura za kubický meter na 1,16 eura, cena za odvádzanie a čistenie odpadových vôd stúpne z 1,1465 eura za kubický meter na 1,26 eura.
tasr

 

 

Continue Reading
Môže sa vám páčiť...
Click to comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Viac z Ľudia

Hore