Connect with us

Omrzel vás život na Slovensku? Tasmánia vám daruje ostrov aj s domom a prácou

Svet

Omrzel vás život na Slovensku? Tasmánia vám daruje ostrov aj s domom a prácou

Žiť na privátnom ostrove a každý deň začínať pohľadom na nádherné more nemusí byť len výsada boháčov. V takej Tasmánii vám ho dokonca darujú, a to aj s bývaním a prácou. Ideálne pre tých, ktorí túžia odísť čo najďalej.

Pozorovať počasie a udržiavať pozemky

Na ostrov Maatsuyker sa dá dostať len vrtuľníkom, takže dokonalá izolovanosť je zaručená. Vrtuľník tam dokonca počas polroka prinesie základné potreby len raz, aj to až po troch mesiacoch. A aj napriek tomu, že tam vládne pomerne veterné a vlhké počasie, prejavili o túto ponuku záujem stovky nadšených ľudí, informuje portál britského denníka Daily Mail.

Úlohou nových obyvateľov ostrova je udržiavať pozemky a stavby na ňom a pozorovať počasie. Zároveň sa starať o okolitú prírodu. Práca znie celkom jednoducho, čo ešte viac podčiarkuje idylku, ktorá šťastlivcov čaká. Ako informuje Tasmánska správa parkov a divokej zveri, na ostrove nie je internet, len pevná linka a príliš sa tam nekúri. V čase nudy môžu dobrovoľníci počúvať rádio. Podľa nadšencov z celého sveta je práve tento ostrov tým najizolovanejším, no zároveň najkrajším miestom pre zážitky.

Miestna správa potrebuje pomoc dobrovoľníkov hlavne z toho dôvodu, že štát im poskytuje len 40-percentnú podporu. Spolieha sa preto hlavne na komunitné dobrovoľníctvo a granty od sponzorov. To je zároveň vysvetlením, prečo môžu záujemcovia bývať na ostrove celkom zadarmo. Splatia to síce prácou, no tá znie pomerne atraktívne, v čom sa zhodli aj ľudia, ktorí o tejto ponuke húfne diskutujú na sociálnych sieťach.

Tasmánia je totiž bohatá na prírodné krásy, veľkú časť jej územia tvoria rezervácie a prírodné parky. Samu seba dokonca charakterizuje ako prírodný štát, a tak si v ňom všetci milovníci fauny a flóry prídu na svoje.

Dobrovoľníckych príležitostí je pritom v Tasmánii viac než dosť, spomínaný ostrov je len jednou z nich a podľa toho sú následne určené časové úseky, ktoré dobrovoľníci v komunitách strávia, celkovo od jedného do šiestich mesiacov.

Zdroj: dobrenoviny.sk/Radka Turoňová /foto: wikimedia

Continue Reading
Môže sa vám páčiť...
Click to comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Viac z Svet

Hore