Connect with us

Pijete alkohol, aby ste zabudli? Dajte si radšej vodu, alkohol má presne opačný efekt

Zaujímavosti

Pijete alkohol, aby ste zabudli? Dajte si radšej vodu, alkohol má presne opačný efekt

Experiment ukázal prekvapivé zistenie. Podľa neho má alkohol na vašu pamäť celkom nečakané účinky! Zabudnúť vám však nepomôže.

Medzi ľuďmi je zaužívané hovoriť, že občas pijeme alkohol preto, aby sme zabudli. Ľudia sa naozaj niekedy chcú zbaviť negatívnych spomienok a zabudnúť na to, čo sa im stalo, práve s pohárikom v ruke. Teraz sa však ukázalo, že to má to skôr opačný efekt.

Zapamätáte si presne to, na čo chcete zabudnúť

Vedci z britskej Univerzity v Exeteri naznačujú, že pitie alkoholu môže do našej pamäte vryť to, čo sa udialo pred popíjaním, informoval denník Daily Mail. Podarilo sa im totiž zistiť, že alkohol by mohol blokovať učenie nových informácií. To znamená, že si mozog ukladá do dlhodobej pamäte práve nedávno osvojené informácie. V tomto prípade by to teda viedlo k tomu, že si zapamätáte presne to, na čo ste chceli zabudnúť. Zatiaľ však výskumníci nevedia, prečo presne je to tak.

Prekvapivé zistenia

Výskumníci zapojili do svojho experimentu ľudí, ktorí zvyknú piť alkohol iba príležitostne. Tí dostali za úlohu naučiť sa nejaké slová, a mohli sa rozhodnúť, či pri tom budú piť alkohol alebo nie. Prekvapivé výsledky potom ukázali, že prvá skupina si zapamätala viac a alkohol pamäti naozaj pomohol. Jedným dychom však vedci upozorňujú, že by ľudia mali brať do úvahy aj všeobecne známe účinky alkoholu na zdravie človeka.

Výnimočnosť tohto experimentu však spočíva v tom, že až teraz vedci prvýkrát uskutočnili takýto výskum v podmienkach blízkych realite. Ľudia boli totiž testovaní priamo vo svojich domoch, pričom sa teda potvrdilo, že zapíjať smútok či hnev a pri tom nadávať na to, čo človeka rozčuľuje, nemá zmysel. Práve takto na to totiž tak skoro nezabudnete. zdroj:dobrenoviny.sk/Iveta Bátrnová

 

Continue Reading
Môže sa vám páčiť...
Click to comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Viac z Zaujímavosti

Hore