Connect with us

PIRANE mali rušný víkend

šport

PIRANE mali rušný víkend

Uplynulý víkend 15. – 17. marca 2019 mali športovci PIRANA sport Club Topoľčany na programe turnaje a plavecké preteky.  Mladí športovci vycestovali až do Prahy na turnaj, kadetky mali štvrtý turnaj národnej ligy v Košiciach a plavci mali Jarné majstrovstvá na dlhé trate  v Nových Zámkoch.

Do Prahy cestovali v zostave: Porubský, Cebo, Solčanský, Oravec, Kopecký, Žiak, Mocňák, Szabo, Ďuračka, Valach, Hrnko, Turčan, Benko . Výsledky: Stepp Praha „A“ – PIRANA Sport Club Topoľčany 12:6 (3:0, 4:2, 2:2, 3:2),Kopecký 4, Mocňák, Hrnko 1,PIRANA Sport Club Topoľčany – Stepp Praha „B“ 9:0 (4:0, 2:0, 0:0, 3:0),Kopecký 3, Žiak, Oravec 2, Hrnko 1, PIRANA Sport Club Topoľčany – KVP Kúpele Pieštany (3:2, 4:2, x, x)  5:0 – kontumačne ,PIRANA Sport Club Topoľčany – Stepp Praha „A“ 8:9 (1:3, 3:2, 3:1, 1:3), Kopecký 5, Szabo, Valach, Hrnko 1,Stepp Praha „B“ – PIRANA Sport Club Topoľčany 2:10 (0:3, 0:3, 1:1, 1:3). Ďuračka 4, Žiak 3, Hrnko 2, Kopecký 1.

Čo na to tréner :Do Prahy sme vycestovali na turnaj už skoro v piatok ráno, a čakal nás víkend plný vodného póla. Prahe však pred turnajom odvolalo účasť družstvo z Nemecka. Stepp Praha ako náhradu postavil do turnaja tím B. Počas víkendu sme odohrali 5 zápasov, v ktorých chlapci prehrali dva zápasy a to z „A“ tímom Prahy. A tak sme obsadili celkovo druhé miesto na turnaji. Počas turnaja mali chalani celkom dobrý herný prejav, treba však ešte popracovať na pohybovaní sa útoku, keď sme mali v niektorých častiach zápasov veľmi statický útok. Verím že chalanom pomohla zmena prostredia striasli zo seba posledné dva víkendy.“ 

  Plávanie na dlhé trate  reprezentovali: Atovič, Poľtáková, Fáber, Hodál, Kardoš, Zvozil, Machovičová, Chrkavá, Prostredná, Rychtarechová, Košelová.  Odniesli si striebro aj brondz. Medailové umiestnenia získal  Atovič Timotej na 800 m  s časom 9:28, 81 – striebro.  Poľtáková Alexandra rovnako na 800 m trati voľným spôsobom, bronzová medaila s časom 11:03,92.  Čo na to tréner Peter Kupec: „Naši plavci plávali 800 m voľný spôsob. Preteky boli testom vytrvalosti a môžem spokojne skonštatovať, že naši pretekári idu do sezóny dobre pripravení. Všetci si zaplávali svoje osobáky pričom Atovič a Poltákova sa umiestnili na 2 resp. 3 mieste.“

Ligový turnaj kadetiek v Košiciach reprezentovali športovci PIRANA sport Club Topoľčany v  zostave: Halmová, Dubná, Ružičková, Mokošáková, Cebová, Maková, Zelinková, Dubajová, Libiaková, Medeková, Vargová Atovičová.

Výsledky:  ŠK Olympia Košice – PIRANA Sport Club Topoľčany 7:12 (3:2, 0:2, 2:4, 2:4), Dubajová, Maková, Cebová 3, Medeková, Ružičková, Dubná 1,PIRANA Sport Club Topoľčany – KVP Kúpele Piešťany 5:12 (1:2. 1:2, 1:4, 2:4), Maková 3, Dubajová, Vargová 1,ŠKP Modri draci Košice – PIRANA Sport Club Topľočany 9:13 (4:5, 2:4, 1:3, 2:1), Maková 5, Cebová, Dubajová, Libiaková 2, Ružičková, Dubná 1. Slovo trénera, Marek Gális: “Na ligový turnaj kadetiek sme cestovali cez maďarský Eger, kde sme odohrali tréningový zápas s rovesníčkami a slúžil nám ako príprava. V piatok večer sme absolvovali ešte aj tréning v Košiciach. V sobotu ráno sme nastúpili proti Olympii Košice a zápas sa niesol vo vyrovnanom tempe až do polovice stretnutia. Naše víťazstvo sa nerodilo ľahko, ale v druhej časti hry sme si dokázali vytvoriť pohodlný náskok, ktorý sme do konca stretnutia udržali. V zápase s Piešťanmi sme sa držali do polovici stretnutia nadosah súpera, ale ten nám v 3. štvrtine gólovo odskočil. Dievčatá neprestávali hrať a príkladne bojovali do konca 3. štvrtiny. V poslednej časti hry sme však už hrať prestali a súper zaslúžene vyhral. V zápase proti domácim ŠKP sme mali stretnutie pod kontrolou aj keď výsledkovo to tak od začiatku nevyzeralo“.   Dievčatá podali podľa trénera zodpovedný výkon a zaslúžene sa mohli tešiť z víťazstva. „Momentálne nám v ligovej súťaži patrí druhá priečka a budeme sa ju snažiť v nasledujúcich dvoch kolách obhájiť. Tento týždeň nás opäť v Košiciach čaká ligová súťaž žiačok a ideme sa na východ pobiť o ďalšie body,“ dodal tréner.  

-dm- /foto: PIRANA sport Club Topoľčany

Continue Reading
Môže sa vám páčiť...
Click to comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Viac z šport

Hore