Connect with us

Pirane naberali kondičku

šport

Pirane naberali kondičku

Po dvoch týždňoch voľna späť do kondičky.

Plávaním,  cvičením i turistikou začali naberať kondičku vodnopólové kategórie PIRANA Sport Clubu. Najskôr na mestskom kúpalisku v Topoľčanoch potom v rekreačnej oblasti  Duchonka.

PIRANE venovali tri týždne spoločnej plaveckej príprave a začiatkom augusta začala každá kategória trénovať pod vedením svojich trénerov.   Kolotoč sústredení mladých vodných pólistov, pólistiek a plavcov začal  na Duchonke .  PIRANAM sa podarilo niečo, čo na Duchonke ešte nebolo. Pred sústredením sa klubu podarilo vybaviť povolenia na umiestnenie bezplatne zapožičaného nafukovacieho vodnopólového ihriska na vodnej nádrži Duchonka.

 „V prvom rade mala byť na Duchonke viac-menej kondičná príprava, ale po naskytnutí sa možnosti využiť vodnú nádrž aj ako tréningový priestor s plnohodnotným vodnopólovým ihriskom oficiálnych olympijských rozmerov (30 x 20 m) nebolo už nad čím váhať. Mládeži sa podarilo ozvláštniť prípravu a tréningový proces pred ďalšou dlhou sezónou. Pevne veríme, že aj pre verejnosť to bolo zaujímavosťou a povedomie o plaveckých športoch, ktoré majú v Topoľčanoch vyše 70. ročnú tradíciu, sa zvýšilo“, vyjadrili sa z vedenia klubu.

Okrem využitia vodnopólového ihriska PIRANE zarezávali aj na brehu, využili všetky možnosti na prípravu na novú sezónu, či na suchu alebo vo vode. V suchej príprave nechýbal beh, kruhové tréningy s využitím postrehových sietí, švihadiel, medicinbalov, expandrov alebo cvičenia s vlastnými váhami.  Samozrejme našiel sa aj priestor na činnosti, ktoré PIRANE spolu až tak bežne neabsolvujú, rovnako dievčatá aj chlapci absolvovali turistický výstup na Panskú Javorinu, na ktorej niektorí zo športovcov  boli vôbec prvý krát v živote.  Okrem slušných 23 kilometrov v nohách mohli spoznať aj kúsok svojho okolia. Ďalším spestrením sústredenia boli aj paddleboardy zo SUP’s Up – Požičovňa Paddleboardov na Duchonke pod starým hotelom, kedy si pólistky a pólisti mohli vyskúšať trochu iný pobyt vo vode, respektíve na vode než aký je u nich zvykom.

Slovo trénera, dievčatá: „V prvom rade som rád, že sa absolvované sústredenie zaobišlo bež vážnejších zranení a že počasie nám prialo. Trénovali sme pod holým nebom so zameraním na kondičku každý poldeň sme mali tréning na suchu, tréning vo vode  plus loptové hry. Dievčatá sa „sťažovali“, že trénujeme viac ako v reprezentácii a tak sme im vysvetlili, že my sa pripravujeme lepšie ako reprezentácia. Samozrejme táto letná príprava slúžila aj ako tvorba kolektívu, alebo nazvime to „teambuildingom“ na ktorý v termínmi nabitej sezóne nezostáva priveľa času. Samozrejme neprebiehalo všetko hladko ako na filmovom plátne, ale ozajstný športovec sa musí naučiť zvládať tlak po fyzickej, ale aj mentálnej stránke. Ubytovaní sme boli na vodárenskej chate a stravovali sme sa v chate Jazmín kde nám veľmi chutila tradičná slovenská kuchyňa. Pevne veríme, že aj budúcu letnú sezónu sa nám podarí takéto sústredenia znovu absolvovať. Chcel by som zároveň aj poďakovať všetkým, ktorí sa nezištne na zrealizovaní týchto sústredení podieľali.“

Slovo trénera, chlapci: „Na sústredenie sme vycestovali v maximálnom počte osemnásť chalanov, čo ma milo potešilo. Počas sústredenia dostali chlapci poriadne zabrať formou štvorfázových tréningov. Absolvovali sme taktiež túru na Panskú javorinu. Tréningy boli dvoma formami, a to na suchu a vo vode, ktoré sa konali na miestnej priehrade, kde sa klubu podarilo zrealizovať nafukovacie ihrisko. Vďaka tomu sme mali skvelú príležitosť trénovať viac krát za deň vo vode, čo nám veľa dalo. Na záver sústredenia sme mali spoločnú opekačku aj s rodičmi, ktorá bola zároveň príjemným ukončením tohto sústredenia.“

V poslednom augustovom týždni, záverom mesiaca a teda aj prázdnin čaká sústredenie aj mladších žiakov,  ktorí vycestujú na sparingové sústredenie do maďarského Győr-u. 

(sport club/dm/foto: Pirana Sport Club )

Continue Reading
Môže sa vám páčiť...
Click to comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Viac z šport

Hore