Connect with us

Rozprávkový most so strašidelným názvom: V Nemecku stojí skvost, ktorý ľudia pozorujú iba z diaľky

Svet

Rozprávkový most so strašidelným názvom: V Nemecku stojí skvost, ktorý ľudia pozorujú iba z diaľky

Most vytvára fascinujúcu optickú ilúziu, vďaka ktorej je lákadlom pre nadšencov z celého sveta.

Miesta, ktoré pôsobia ako opradené tajomstvami, odjakživa priťahovali pohľady ľudí a jedno také majú aj v nemeckom Sasku. Pri dedinke Kromlau sa nachádza priam magický most Rakotzbrücke. Známy je však nielen svojou krásou, ale aj prezývkou, z ktorej až mrazí.

Magnet pre oči

Most dostal prezývku Diablov most, no je unikátom, ktorý oplýva až rozprávkovým čarom. So svojím odrazom na pokojnej hladine vody jazera Rakotzsee totiž vytvára dokonalú ilúziu kruhu. A hoci po ňom nesmie prejsť ani noha, už len kvôli pohľadu naň ho navštevujú stovky turistov a fotografov. Odborníci ho dokonca považujú za architektonický zázrak.

Obdivovať iba z diaľky

Čadičový most bol postavený ešte okolo roku 1860, kedy ho dal vystavať rytier z Kromlau, Friedrich Hermann Rötschke. Svoju prezývku si most vyslúžil kvôli tomu, že ľudia predpokladali, že taký vysoký a úzky kamenný oblúk nemohli postaviť ľudia, ale iba nadprirodzené sily.  V skutočnosti však vznikol rukami obyčajných smrteľníkov, ktorí ho desať rokov stavali z veľkých kameňov a šedých blokov čadiča privezených z Čiech, Saska i Švajčiarska, informoval Travel magazín. Po moste je dnes zakázané prechádzať, aby sa uchoval pre budúce generácie. Avšak kruh, ktorý vytvára, je viditeľný z ktoréhokoľvek miesta pri jazere, na ktorom by ste mohli stáť, čo je pre návštevníkov dostatočnou satisfakciou. Neobyčajný most je dodnes ozdobou miestneho parku, ktorému naviac pridávajú na kráse rôzne stromy, rododendrony a ďalšie rastliny, ktorých tam rozhodne nie je málo. zdroj:dobrenoviny.sk /Iveta Bátrnová

Continue Reading
Môže sa vám páčiť...
Click to comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Viac z Svet

Hore