Connect with us

Väzni si v Osvienčime ukryli na tajnom mieste tento hrnček. To, čo v ňom archeológovia našli po 70 rokoch, dojíma svet

História

Väzni si v Osvienčime ukryli na tajnom mieste tento hrnček. To, čo v ňom archeológovia našli po 70 rokoch, dojíma svet

To, čo sa podarilo nájsť v starom hrnčeku, všetkých takmer omráčilo. Objav nesie silné posolstvo o minulosti.

 

Koncentračné tábory sú kapitolou minulosti, ktorá ľudstvu pripomína ťaživé spomienky na udalosti, ktoré sa vtedy diali. Vedci, historici a archeológovia však napriek tomu neprestali bádať a skúmať rôzne predmety, ktoré v nich boli nájdené. Na dne starého hrnčeka sa po 70 rokoch podarilo dokonca nájsť niečo špeciálne.

Röntgen odhalil skryté cennosti

Spočiatku predmet vyzeral ako celkom obyčajný hrnček, čoskoro sa však ukázalo, že má dvojité dno. To vzbudilo veľký záujem, a tak sa ho odborníci rozhodli preskúmať pomocou röntgenu. Z toho, čo odhalili boli ako omráčení. S verejnosťou sa potom podelili o tento nález, ktorý je symbolom toho, ako sa vtedy ľudia cítili a nesie silné posolstvo z minulosti.

Nádej zomiera posledná

Na dne hrnčeka bol ukrytý zlatý prsteň aj náhrdelník, uviedol portál Telegraph. Podľa Piotra M. A. Cywińskiho z múzea v Osvienčime určite patrili človeku, ktorý sa dostal do koncentračného tábora v tomto meste. Keď v tom čase Nemci sľubovali Židom prácu a život na inom mieste, vo svojej batožine mali so sebou aj ich posledné cennosti.Tieto šperky však znamenajú omnoho viac. Ako cituje CNN, „ukazuje to, že židovské rodiny mali neustále lúč nádeje, že tieto veci budú potrebovať pre svoju existenciu,“ vyjadril sa Cywiński. A hoci sa nepodarilo vypátrať, komu presne tento hrnček a šperky patrili a či tento človek prežil, spomienka na nádej a boj o prežitie všetkých týchto ľudí bude žiť naďalej. zdroj:dobrenoviny.sk/Iveta Bátrnová

Continue Reading
Môže sa vám páčiť...
Click to comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Viac z História

Hore