Connect with us

Vodičovi z okresu Prievidza namerali 3,38 promile alkoholu v dychu

krimi

Vodičovi z okresu Prievidza namerali 3,38 promile alkoholu v dychu

Obvineniu z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky čelí dvojica mužov, ktorá mala v okrese Partizánske jazdiť pod vplyvom alkoholu a inej omamnej látky.

Jedného na mieste podrobili dychovej skúške s pozitívnym výsledkom, druhý po negatívnej skúške na alkohol odmietol lekárske vyšetrenie, informoval v utorok  trenčiansky krajský policajný hovorca Pavol Kudlička.  Prvého z obvinených vodičov, 48-ročného Miroslava z okresu Prievidza, zastavili policajti 4. novembra asi o 1.30 h, keď jazdil po ceste II/511 vo Veľkých Uherciach v okrese Partizánske. „Vodič Alfa Romeo sa podrobil dychovej skúške s výsledkom merania 1,62 mg/l (3,38 promile) alkoholu v dychu,“ uviedol Kudlička.
Pod vplyvom omamnej látky mal jazdiť v okrese Partizánske aj 24-ročný Jakub z Partizánskeho. Vodič Volkswagenu Golf jazdil 4. novembra asi o 22.25 h po Mostnej ulici v Partizánskom, keď ho zastavila policajná hliadka. „Pri kontrole sa podrobil dychovej skúške s negatívnym výsledkom, keďže však javil známky požitia omamnej látky, bol na mieste vyzvaný, aby sa podrobil lekárskemu vyšetreniu odberom a vyšetrením krvi alebo iného biologického materiálu. Vodič vyšetrenie odmietol s vysvetlením, že omamnú látku mal požiť cez víkend,“ priblížil policajný hovorca.
Polícia v tejto súvislosti opätovne upozorňuje vodičov, ktorí pred jazdou požijú alkoholické nápoje a sadnú si za volant, že svojou nezodpovednosťou ohrozujú nielen svoj život a zdravie, ale hlavne životy a zdravie ostatných účastníkov cestnej premávky. „Polícia takéto kontroly na zistenie požitia alkoholu vodičmi bude naďalej vykonávať v celom Trenčianskom kraji,“ zdôraznil Kudlička.

tasr

Continue Reading
Môže sa vám páčiť...
Click to comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Viac z krimi

Hore