Connect with us

Bošany hostili podujatie pre 300 hokejbalistov, ďalší úspešný ročník Winners Bison cup-u 2K19

Obce

Bošany hostili podujatie pre 300 hokejbalistov, ďalší úspešný ročník Winners Bison cup-u 2K19

Leto a posledný júnový víkend patria tradične prestížnemu hokejbalovému turnaju mužov v Bošanoch Winners Bison cup-u 2K19.

Obec Bošany hostila podujatie pre 300 hokejbalistov zo Slovenska.  Opäť po roku sa registroval rekordný počet tímov 24. Podujatie sa zaradilo medzi najväčšie turnaje na Slovensku. Hrací model turnaja je 4 vs. 4, dva dni sa hrali zápasy v skupinách a nedeľa patrila vyraďovacím duelom. Organizátori rozdelili základné skupiny podľa kľúča nasadených z minulého ročníka. Počas troch hracích dní sa odohralo 47 kvalitných zápasov o čom svedčí vyrovnanosť výsledkov už v skupinách.  Letný turnaj patrí k obľúbeným pretože sa stretávajú tímy z rôznych regiónov Slovenska. Diváci mali možnosť vidieť mužstvá z Topoľčian, Pezinka, Petržalky, Partizánskeho, Modrého Kameňa, Bratislavy, Nitry, Martina, Bojníc, Bánoviec, Pezinka a domácich Bošian.  

Organizátori aj pre tento ročník pripravili pre účastníkov živé vysielanie live stream, liate štýlové medaile pre hráčov a pre porazené tímy zo semifinále bronzové medaile. Vyraďovacie play off zápasy priniesli pekné góly, vyrovnanosť a čo je dôležité bojovalo sa aj s počasím.  K príjemným prekvapeniam turnaja patrili tímy HBK Rytieri Bojnice, Iskra Partizánske, Indians Bratislava a Kamenta.  

Favoritov na víťaznú trofej bolo viacej čo svedčí o kvalitnej konkurencii súperov. Vyššie ciele na umiestnenie mali tímy z Piešťan, ŠK Harvard Partizánske, HBK Kladivári Partizánske no zaváhanie v skupinách bolo konečnou pre postup do bojov a prestížnu trofej. Výborné semifinále odohrali všetky tímy, ktoré si vybojovali účasť v boji o nový putovný pohár.  Vo finálovom úvodnom bully si skrížili hokejky rivali NO Name Nitra vs. HG EXCEL Topoľčany.  Žochári ako minuloroční víťazi strelili prvý gól po spornom momente, no verdikt rozhodcov bol rozhodujúci neuznali strelenú bránku a plná tribúna sledovala veľmi vyrovnaný zápas , ktorý sa skončil tesným výsledkom 1:0 v prospech Nitranov.   Hokejbalové leto prilákalo do Bošian veľa známych osobností.  Súčasných hokejistov, hokejbalistov, ktorí bojovali za mužstvá na turnaji. Svoj voľný čas využili hokejbalom aj známe osobnosti  Jozef Kilo Kováčik , Denis Pätoprstý, reprezentant SR Mário Grman a čerstvý Majster sveta v hokejbale Ivan Gajdoš.  Kvalitne odpískaný turnaj a výkon odviedla rozhodcovská dvojica Branislav Slezák a Miroslav Linek.  „Teší má záujem divákov, pretože počas troch dní videli pekné góly, výborné zápasy, radosť z víťazstiev i smútok porazených“, povedal hlavný organizátor podujatia Ivan Valko. Tento ročník organizátori odovzdali 10 pohárov pre kolektívy, 11 individuálnych ocenení a 185 medailí a plakiet, ktorými potešili  hokejbalistov.   „V nedeľňajších zápasoch nás príjemne potešil svojou návštevou poslanec Trenčianskeho samosprávneho kraja Jozef Božik, ktorý v krátkom príhovore pozdravil  hráčov i divákom a zaujímal sa o históriu, organizáciu a problematiku podujatia“, dodal Valko.   „Spoločne sme napísali 7. ročník prestížneho podujatia, touto cestou sa chcem poďakovať všetkým sponzorom a partnerom za pomoc a participáciu pri organizovaní Winners Bison cupu 2019 i vďaka  podpore ľuďom sme ponúkli bohatú tombolu. Výťažok z predaja lístkov vo výške 250€ sme darovali deťom z autistickej triedy Špeciálnej základnej škole v Partizánskom“, vyjadril sa  Mgr. Ivan Valko – hlavný organizátor a poslanec OcZ v Bošanoch.

Projekt bol realizovaný s finančnou podporou Trenčianskeho samosprávneho kraja a Obce Bošany.     

(iv/dm/foto:Ivan Valko

Continue Reading
Môže sa vám páčiť...
Click to comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Viac z Obce

Hore