Connect with us

Četovanie vás vyjde draho. V tomto meste dostanete pokutu, ak sa na priechode pozeráte do mobilu

Ľudia

Četovanie vás vyjde draho. V tomto meste dostanete pokutu, ak sa na priechode pozeráte do mobilu

Za porušenie im hrozí finančná pokuta od 25 do 250 amerických dolárov.

Kráčanie po chodníku a pozeranie sa na obrazovku telefónu je v New York City na dennom poriadku. Ľudia žijúci v tejto zaľudnenej metropole si pritom neuvedomujú, že sa tým vystavujú nebezpečenstvu. Doteraz ho predstavovali autá a cyklisti. Dnes je ďalším nebezpečenstvom riziko pokuty. Štát New York sa rozhodol, že uzákoní pokutovanie ľudí, ktorí prechádzajú cez ulicu s hladením na obrazovky akýchkoľvek prenosných elektronických zariadení.

Senát štátu New York, ktorý sídli v hlavnom meste Albany, rozhodol, že jednotky výkonnej moci (teda policajti) budú môcť pokutovať chodcov, ktorí budú bezohľadne prechádzať cez cestu, pričom budú hľadieť do obrazoviek. Výška pokuty je rozmanitá, najnižšie peňažné tresty začínajú 25-imi dolármi, najvyššie sadzby útočia na hranicu 250-ich dolárov.

Newyorčanov po novom čaká nová finančná pokuta
Newyorčanov po novom čaká nová finančná pokuta Foto: Flickr

K uvedeným činnostiam, ktoré chodci NESMÚ vykonávať, patria: písanie SMS správ či četovanie, kontrolovanie si elektronickej pošty (e-mail), „surfovanie“ po internete, s výnimkou v núdzovej situácii. Senát sa pravdepodobne inšpiroval havajským zákonom, ktorý bol ustanovený v roku 2017. Návrh newyorského zákona bol prijatý v minulom roku a senátor John Liu ho prevzal pred niekoľkými dňami.

„Je nemožné prehliadnuť to ohromné množstvo ľudí, ktoré kráča po ulici a pozerá do svojich mobilných telefónov. O to horšie je, ak títo ľudia prekračujú cestu. Chceme, aby Newyorčania vedeli, že je v poriadku, ak počkajú tých päť sekúnd,“ cituje slová senátora štátu New York Johna Liuho viacero amerických portálov.

Stačí chvíľka nepozornosti na oboch stranách a nešťastie je na svete
Stačí chvíľka nepozornosti na oboch stranách a nešťastie je na svete Foto: Flickr

zdroj:dobrenoviny.sk/Kristian Plaštiak

Continue Reading
Môže sa vám páčiť...
Click to comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Viac z Ľudia

Hore