Connect with us

Obvinila z drogovej trestnej činnosti päticu mladíkov

krimi

Obvinila z drogovej trestnej činnosti päticu mladíkov

Obvineniu zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi čelí 19-ročný Šimon z Detvy, obvineniu z účastníctva na tomto obzvlášť závažnom zločine čelí 19-ročný Dominik z Detvy a trojica mladíkov z okresu Bánovce nad Bebravou, a to 19-ročný Ján, 20-ročný Patrik a 17-ročný Patrik. Mladíci pri sebe uschovávali marihuanu, informovala trenčianska krajská policajná hovorkyňa Elena Antalová.


Bánovských policajtov vyslali na preverenie oznámenia majiteľa autobazára, ktorý si všimol pohyb podozrivej osoby v blízkosti svojej firmy. Nachádzal sa tam 18-ročný mladík z Detvy. Ten policajtom uviedol, že čaká svojich kamarátov, ktorí išli do Trenčína a majú ho vyzdvihnúť. Tvrdenie policajti okamžite preverili. „Na Trenčianskej ulici v Bánovciach nad Bebravou zastavili vozidlo Peugeot 407 z Detvy, v ktorom sa nachádzal 19-ročný Dominik a rovnako starý Šimon. Tí popreli, že majú vyzdvihnúť svojho kamaráta a správali sa podozrivo. Policajti zacítili z auta zápach pripomínajúci marihuanu. Mladíci im následne dobrovoľne vydali bielu tašku so sušinou marihuany,“ uviedla Antalová.
Prostredníctvom mladistvého Patrika a jeho 20-ročného menovca mal Ján pre Šimona zabezpečiť marihuanu, následne išli pre drogu do Trenčína, kde si Šimon drogu zakúpil od doposiaľ neznámej osoby za 800 eur. „Tašku so sušinou policajti v zmysle zákona zaistili, pričom polícia ďalej vykonávala procesné úkony so všetkými piatimi mladíkmi. Expertíza potvrdila, že z 278,23 gramu sušenej marihuany by sa dalo vyrobiť minimálne 556 obvykle bežných dávok drogy, ktorej hodnota je takmer 2800 eur,“ ozrejmila.
Na mladíkov vyšetrovateľ spracoval podnet na podanie návrhu na vzatie do väzby. „Za uvedený skutok obvineným, ak ich súd uzná vinnými, hrozí trest odňatia slobody na desať až 15 rokov. U mladistvých sa hranica trestnej sadzby znižuje na polovicu,“ dodala trenčianska krajská policajná hovorkyňa. tasr

Continue Reading
Môže sa vám páčiť...
Click to comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Viac z krimi

Hore