Connect with us

Pozvánka na dvoj-koncert Marián Slávka vláska a Dorota Nvotová s kapelou

Kultúra

Pozvánka na dvoj-koncert Marián Slávka vláska a Dorota Nvotová s kapelou

Multimediálny priestor pre súčasnú kultúru Nástupište 1-12 podchod autobusovej stanice v Topoľčanoch

pozývav sobotu, 18.mája 2019 o 20h na dvojkoncert

vLáska: Marian Slávka

Dorota Nvotová s kapelou

(Filip Hittrich – basa, Vladimír “Slnko” Šarišský –  klavír/ústna harmonika, Marián Slávka – bicie)

Popis projektu:

Marián Slávka je bubeník, klavirista, skladateľ, učiteľ na základnej umeleckej škole, absolvent konzervatória a kávový závislák. Na obale albumu vLáska bola použitá reprodukcia obrazu Mareka Ormandíka z cyklu Svätý za dedinou, s grafickou úpravou Márie Rojko.

Klavírnou múzou oboch susedov je česká skladateľka Beata Hlavenková. Identita Suseda zatiaľ ostáva skrytá.

Album sa volá vLáska a možno ho opísať ako sebareflexiu umelca s odkazmi na jeho najväčšie hudobné vzory. Podľa ukážok medzi ne určite patria Marek Brezovský, Jaro Filip, Marián Varga a spomínaný Dežo Ursiny. Žánrovo sa nahrávka pohybuje od jazzu, cez intímne a naliehavé klavírne kompozície až k zappovským experimentom. Marián Slávka si všetkých deväť piesní albumu zložil a otextoval sám. Prvou, ktorú v plnej dĺžke zverejnil na Youtube, je skladba Závislosti. Poslucháča v nej najskôr len svojím klavírom a sýtym hlasom vťahuje do svojho sveta, vzápätí priamo odkazuje na kultový projekt Hrana, a napokon sa zo skladby vyvinie niečo úplne iné – hrejivé aj znepokojivé zároveň, tak ako závislosti.

Dorotu Nvotovú s kapelou (Filip Hittrich – basa, Vladimír “Slnko” Šarišský –  klavír/ústna harmonika, Marián Slávka – bicie). Posledný album More vyšiel spolu s knihou Fulmaya na rázcestí.

Album More je hudobne aj textársky, ako vždy, Dorotin autorský materiál “od klavíra”, tentokrát však celkom inak podaný a zaranžovaný aj vďaka novej, majstrovskej kapele Talent Transport. Z polovice konceptuálny, inšpirovaný cestovateľskou dušou speváčky, skladateľky, herečky, spisovateľky ale aj publicistky Doroty Nvotovej.

Podujatie je realizované s finančnou podporou Fondu na podporu umenia.

Zuzana Novotová Godálová

Continue Reading
Môže sa vám páčiť...
Click to comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Viac z Kultúra

Hore