Connect with us

Pre vodičov – prekvapenie v schránke

Ľudia

Pre vodičov – prekvapenie v schránke

Od 1. októbra prišla polícia s novinkou. Chce viac využívať objektívnu zodpovednosť.  Pokutu za priestupok vám doručia domov aj bez toho, aby vás pri priestupku zastavili.

Polícia Slovenskej republiky zverejnila na svojej oficiálnej stránke na Facebooku informáciu, ktorá sa týka všetkých vodičov. V záujme ochrany života a zdravia účastníkov cestnej premávky sa striktným kontrolám nevyhne nikto. Polícia už v minulosti využívala v praxi inštitút objektívnej zodpovednosti a teraz k tomuto kroku pristúpila opäť

„Dávame vám na vedomie, že od 1. októbra 2019 budeme vo zvýšenej miere využívať inštitút objektívnej zodpovednosti. To znamená, že v prípade nedodržania dopravných predpisov vám môže prísť pokuta priamo domov poštou bez toho, aby vás na ceste zastavili policajti.Tým vám chceme opätovne pripomenúť striktné dodržiavanie všetkých dopravných predpisov. Čo nevidieť sú tu Vianoce a všetci si chcú sadnúť za jeden stôl živí a zdraví,“ uviedla polícia SR.

Vodiči by mali prispôsobiť svoje schopnosti aj počasiu

„Už teraz zažívate ranné hmly, čo okrem zlej viditeľnosti prináša aj zvýšené riziko šmyku na cestách, ukončujú sa poľnohospodárske práce, preto môžete častejšie stretnúť veľké pracovné stroje. Skontrolujte si osvetlenie vozidla a dajte si odstrániť prípadné nedostatky. Zvýšte svoju pozornosť, jazdite opatrne a predvídavo. Nadránom a podvečer je aktívna aj lesná zver. Myslite na to, keď prechádzate cez prostredie, v ktorom sa pohybujú,“ upozorňujú na to muži zákona.

Zrážka zo zverou dokáže spôsobiť vážne poškodenie vozidla nehovoriac o tom, že môže skončiť tragicky. Preto sa zvieratám nesnažte vo veľkej rýchlosti vyhnúť.Následky šmyku totiž môžu byť oveľa väčšie ako zrážka so zvieraťom.„Ak sa aj nič vážne nestane, takto zrazenú zver nikdy neberte, ale zavolajte políciu, poľovné združenie, štátnu ochranu prírody alebo správcu cestnej komunikácie,“vyzýva polícia vodičov.

Netreba zabudnúť ani na chodcov a cyklistov. Aj oni musia byť na cestách opatrní a obozretní, odporúča sa používanie reflexných a ochranných prvkov. Každý z účastníkov cestnej premávky môže dodržiavaním dopravných predpisov a pravidiel zvýšiť svoju bezpečnosť a predchádzať nešťastiam na cestách.

zdroj: dobrenoviny.sk/kf

Continue Reading
Môže sa vám páčiť...
Click to comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Viac z Ľudia

Hore