Connect with us

Projekt Erasmus+ dáva mladým ľuďom krídla

PR

Projekt Erasmus+ dáva mladým ľuďom krídla

Vďaka projektu Erasmus+ YOUR RIGHTS ARE MY RIGHTS FOR AN INCLUSIVE EDUCATION vycestovali žiaci Obchodnej akadémie v Topoľčanoch na prelome apríla a mája do španielskeho mesta León. Po prílete do metropoly Španielska – Madridu ich čakala prvá zaťažkávajúca skúška, orientácia na letisku a následný odchod do cieľovej stanice v Leóne. Tu si ich v nočných hodinách vyzdvihli hosťujúce rodiny a učitelia. 

Program začal na druhý deň v škole, kde prebiehali rôzne aktivity na tému tvoje práva sú moje práva. Poobede si všetci užívali prehliadku a krásy historického meste. Zároveň pracovali na novej úlohe a tou bolo identifikovanie a fotenie historických pamiatok podľa stanoveného kľúča. Počas ďalších 2 dní sa realizovali výlety do mesta Gijón a Astorga.  Piesočnatá pláž a more všetkých dovolenkovo naladili, ale studené  severné more schladilo nádeje na kúpanie aj najväčším otužilcom. Návšteva v čokoládovom múzeu pošteklila chuťové poháriky a malá ochutnávka čokolády prišla všetkým vhod. Atmosféra v paláci Episcopal preniesla návštevníkov do rozprávky.

Vo štvrtok mali študenti možnosť zúčastniť sa vyučovania v španielskej škole, kde zistili, že aj španielskych učiteľov vedia poriadne vytočiť nepripravení študenti a mobily na hodine. Neskôr navštívili primátora mesta León, ktorému odovzdali srdečné pozdravy zo Slovenska, Talianska a Turecka  spolu s drobnými darčekmi. 

Týždeň bol zavŕšený multikultúrnou večerou v škole, kde si každá z krajín Turecko, Taliansko, Španielsko a samozrejme Slovensko pripravili tradičné jedlá, typické pre ich krajinu či oblasť. Oštiepky, korbáčiky, parenice, klobásky, medovníčky, zahraničným študentom veľmi chutili.

Tento výlet priniesol žiakom kopec zážitkov, nových kamarátov, mnohí sa zlepšili v angličtine, obohatili si poznatky z dejepisu, geografie. Veľké poďakovanie patrí pani učiteľke Škorcovej, ktorá má najväčšie zásluhy na tom, že naša škola je súčasťou projektu, ktorý má za úlohu zlepšovať medziľudské vzťahy medzi ľuďmi z rôznych štátov. Dúfame, že takéto projekty sa budú naďalej realizovať, aby aj ostatní študenti mohli chvíľu snívať, poznávať a lietať na krídlach mladosti.

Dominika Dzivá Baluchová, žiačka OA/foto: OA

Continue Reading
Môže sa vám páčiť...
Click to comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Viac z PR

Hore