Connect with us

Vidíte tyrkysovú alebo ružovú farbu topánok? Ďalšia ilúzia rozhádala internet, takáto je pravda

Zaujímavosti

Vidíte tyrkysovú alebo ružovú farbu topánok? Ďalšia ilúzia rozhádala internet, takáto je pravda

Ľudia sa o farbe tenisiek hádajú na internete. Vedci ale majú vysvetlenie, prečo ich niekto vidí v ružovej a niekto v tyrkysovej farbe.

Len prednedávnom sa ľudia na internete vo veľkom dohadovali, či na fotografii vidia zlaté alebo modré šaty. Tentokrát sa objavili topánky, ktorých farba je pre ľudí veľkou záhadou. Autorka fotografie Nicole Coulthard zverejnila na Facebooku fotku svojich nových tenisiek. Chcela vedieť, akú farbu topánok ľudia vlastne vidia. Nicole pre denník Metro uviedla, že si prednedávnom kúpila tenisky a fotku sa rozhodla poslať jej matke. Tá jej na to odpísala, že modrá farba sa jej veľmi hodí. Dievčina zostala veľmi zaskočená odpoveďou, lebo ona ich videla ako ružové.

Vedci majú odpoveď

Keďže to nie je jediná ilúzia, ktorá koluje na internete, vedci sa rozhodli pozrieť na to, prečo vlastne vzniká. Pascal Wallisch z Newyorskej univerzity tvrdí, že zmena farby u ľudí závisí od toho, kedy sa dotyčná osoba zobudí a akej dávke denného svetla sú jej oči vystavené. V prípade predošlej ilúzie, kedy sa ľudia hádali o farbe spoločenských šiat, bolo vysvetlenie nasledovné: Ľudia, ktorí sa zobudili skôr, videli šaty skôr biele ako zlaté. Tí, čo sa zobudili neskôr a ponocovali, videli skôr čiernu alebo modrú farbu. Tá istá ilúzia by mala nastať aj v prípade tenisiek. Vďaka komentárom a vynaliezavosti ľudí, ktorí chceli prísť na správnu odpoveď, sa zistilo, že tenisky sú jednoznačne ružovo-biele. Značka tenisiek, ktorá ich totižto vyrába, uviedla na trh jedine ružovú variantu, a nie modrú. 

V akej farbe vidíte tenisky vy? Video s teniskou TU:

https://www.youtube.com/embed/tNHUk16g5m4

zdroj:dobrenoviny.sk /kf

IFrame

Continue Reading
Môže sa vám páčiť...
Click to comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Viac z Zaujímavosti

Hore