Connect with us

Zaujímavosť – Šťastní a čestní ľudia robia každý deň jednu vec, ktorá väčšine prekáža

Ľudia

Zaujímavosť – Šťastní a čestní ľudia robia každý deň jednu vec, ktorá väčšine prekáža

Používate občas vulgárne slová? Nemusíte sa hanbiť. Vedci zistili pozitívne následky nadávania.

V prípade, ak sa vás nabudúce bude niekto pokúšať poučovať o tom, že nemáte nadávať, môžete ho veľmi rýchlo uzemniť. Zatiaľ, čo nadávanie mnohí považujú za hulvátske, výskum preukázal, že existujú určité výhody späté s používaním vulgarizmov. Nadávanie má nielen pozitívny dopad na mentálne a fyzické zdravie ale môže ovplyvniť celý rozhovor. Inými slovami, vytvára sa tak pohoda v komunikácii. Výskum preukázal aj to, že nadávanie môže zvýšiť efektívnosť a presvedčivosť argumentov. Nadávka v mnohých prípadoch vyjadruje pravú emóciu, ktorá by sa inak len veľmi ťažko vyjadrovala. Tento spôsob prejavu nám umožňuje vyjadriť hnev, odpor, bolesť či predísť fyzickému útoku.

Úprimnosť a čestnosť

Nedávna štúdia ďalej odhalila, že ľudia, ktorí nadávajú menej klamú a sú istejší. Výskumníci si vybrali skupinu ľudí, pričom každému kládli otázky týkajúce sa jeho osoby. Výsledok odhalil pozitívny vzťah medzi nadávaním a čestnosťou.

Tolerancia voči bolesti sa zlepšuje

Poznáte to, zakopnete a z vašich úst sa začne hrnúť nespočetné množstvo vulgarizmov. Štúdie z roku 2011 vám tento spôsob vyrovnávania sa s bolesťou odobrujú. Podľa výsledkov totiž nadávky zlepšujú schopnosť odolávať bolesti. Vedci predpokladajú, že nadávanie môže aktivovať uvoľňovanie chemických látok, ktoré majú podobný upokojujúci účinok ako napríklad morfín.

Kvalitnejšie tréningy

Chrlenie nadávok vám môže pomôcť aj pri cvičení. Výskum uskutočnený v roku 2017 naznačil, že používanie vulgárnych slov pomáha aj pri tréningu. Opäť sa všetko skúšalo za prítomnosti účastníkov, ktorí boli vyzvaní, aby počas svojho cvičenia používali neutrálne slová alebo nadávky. V oboch prípadoch sa výkonnosť zlepšila. Štúdie naznačujú aj to, že tabu slová, za ktoré sa nadávky považujú, sú spojené s väčšou slovnou zásobou. Výskumníci tiež tvrdia, že nadávanie môže byť spojené aj s vyšším IQ. Okrem toho podľa slov psychiatra z Oxfordu Neela Burtona nemusí byť nadávanie nevyhnutne zlá vec. Zdravotné prínosy nadávania zahŕňajú zvýšenie endorfínov a celkový pocit pokoja, kontroly a blahobytu,“ informoval. Tak ako? Myslíte, že sú to dobré argumenty, ktoré občasné vulgarizmy ospravedlňujú? Zdroj:dobrenoviny.sk

Continue Reading
Môže sa vám páčiť...
Click to comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Viac z Ľudia

Hore